Otváracia doba

PONDELOK – NEDEĽA


ZATVORENÉ

UPOZORNENIE


Dňa 28. septembra 2022 bola ukončená letná turistická sezóna 2022.

Informačné stredisko bude otvorené v nasledujúcej turistickej sezóne a to od 1.6.2023.


O stredisku

Poskytuje informácie o prírodných hodnotách Národného parku Muránska planina. Nachádza sa v obci Muráň, neďaleko námestia pri ceste na Červenú Skalu. Nájdete tu okrem predaja suvenírov aj stálu expozíciu národného parku, ktorá Vás prevedie históriou i prírodnými hodnotami tohto cenného územia. Nielen deťom sa zaiste budú páčiť exponáty jednotlivých druhov živočíchov, ktoré žijú na Muránskej planine.

Srdečne Vás pozývame na jej prehliadku.

Kontakt

Polyfunkčné centrum Správy NP Muránska planina
Muráň č. 355
049 01 Muráň
Kontakt: +421 903 298 419
ismuran@npmuranskaplanina.sk

UPOZORNENIE


Na uvedené telefónne číslo sa dovoláte iba počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1.6. – 30.9. kalendárneho roka v čase otváracích hodín.


Potrebujete povolenku?

Na vjazd motorovým vozidlom do územia národného parku musíte použiť platné oprávnenie – povolenku, ktorú si umiestnite za čelné sklo vozidla na strane spolujazdca. S povolenkou sa môžete pohybovať iba na trase Muráň – Veľká lúka (platí pre osobné motorové vozidlá), alebo na trase Javoriny – Veľká lúka (platí pre autobusy). Povolenka Vám neumožňuje jazdenie po iných účelových komunikáciách v rámci národné parku, veríme však, že toto obmedzenie dodržíte.

V priestoroch Informačného strediska Muráň sa vydáva iba povolenie pre autobusy.

Pre vydanie povolenia vjazdu osobných motorových vozidiel do národného parku sa obracajte na Obecný úrad Muráň.

Povolenky pre autobusy

V zmysle platného návštevného poriadku platí vydávanie povoleniek pre vstup dvoch autobusov denne do územia NP Muránska planina na trase Muráň – Veľká lúka. Povolenky sú platné celoročne, t.j. v pracovné dni i počas víkendov a sviatkov počas celého roka.

Počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1. júna do 16. septembra si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť v priestoroch Informačného strediska Muráň počas otváracích hodín. O dostupnosti povolenky sa informujte vopred na tel. čísle. +421 903 298 419.

Mimo letnej turistickej sezóny – t.j. od 17. septembra do 31. mája  si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť iba počas pracovných dní na Správe NP Muránska planina (ul. J, Kráľa 12, Revúca). O dostupnosti povolenky sa informujte vopred na tel. čísle. +421 44 22 061.

Povolenky pre osobné motorové vozidlá

V prípade záujmu o vydanie povoleniek pre osobné motorové vozidlá kontaktujte Obecný úrad Muráň:

+421 918 590 237

+421 58 488 17 30

e-mail: obec@muran.sk.

Na uvedené telefónne čísla je možné dovolať sa iba v pracovných dňoch.