1. júna otvárame prevádzku Informačného strediska Muráň

Vážení návštevníci,

od 1. júna 2021 (utorok) vás radi privítame v priestoroch Informačného strediska v Muráni.

Naši zamestnanci vám budú k dispozícii počas letnej turistickej sezóny sedem dní v týždni od 8:00 do 12:00 a v poobedňajších hodinách od 13:00 do 15:00.

Počas otváracích hodín si môžete zakúpiť suveníry, slnečnicu pre sysle, prezrieť expozíciu národného parku, rezervovať a následne vyzdvihnúť povolenku pre autobus, prípadne len získať potrebné informácie.

Upozorňujeme, že povolenky pre osobné motorové vozidlá na vjazd do národného parku na trase Muráň – Veľká lúka, lokalita Piesok za účelom turizmu zatiaľ nemáme k dispozícii, preto ich nie je možné v Informačnom stredisku získať.

Pokiaľ potrebujete povolenie na prejazd po obchádzkovej trase cez národný park (teda na trase Muráň -Veľká lúka – sedlo Javoriny a v opačnom smere) upozorňujeme, že v súlade s Príkazom Prednostu okresného úradu číslo 5/2021 na vyhlásenie mimoriadnej situácie zo dňa 30.4.2021, bod 7 majú kompetenciu takéto povolenie vydať vo výnimočných prípadoch Obce Muráň a Muránska Huta. Či máte nárok na vydanie takéhoto oprávnenia, sa dozviete v tomto článku: http://npmuranskaplanina.sopsr.sk/cesta-ii-531-muran-muranska-huta-je-opat-uzavreta/

Viac informácií o prevádzke informačného strediska, vrátane kontaktov získate tu: https://www.npmuranskaplanina.sk/navstevnici/informacne-strediska/informacne-stredisko-muran/

Tešíme sa na vás.