Zrekonštruované vyhliadkové plošiny na Muránskom hrade už slúžia návštevníkom

Zrekonštruované vyhliadkové plošiny na Muránskom hrade už slúžia návštevníkom

V priebehu júla 2022 prebehla rekonštrukcia starých vyhliadkových plošín na Muránskom hrade. Ručne vyniesť všetok materiál na ich stavbu od chaty Zámok pod Muránskym hradom na hrad bolo veľmi náročné. Preto sa do vynesenia materiálu zapojili nielen Crmomani – teda šikovní chlapci z firmy, ktorá realizovala tesárske práce, ale aj strážcovia a lesníci Národného parku Muránska planina, ako aj niektorí návštevníci národného parku, za čo im patrí naša vďaka. Medzi návštevníkmi, ktorí neváhali pomôcť a priložili ruky k dielu, boli aj takí známi ľudia, ako hokejisti Zdeno Chára a Jerguš Bača s priateľmi.

Nové plošiny už opätovne slúžia návštevníkom. Bezpečne sa tak môže každý, kto navštívi Muránsky hrad, pokochať nádhernými výhľadmi na hrebeň Stolických vrchov, Muránsku planinu, Nízke Tatry, vzdialené Tŕstie, Revúcku vrchovinu i údolie rieky Muránka. Veríme, že plošiny budú dlho slúžiť návštevníkom Muránskeho hradu i Národného parku Muránska planina.

Rekonštrukciu vyhliadkových plošín finančne podporil Environmentálny fond v rámci projektu „Oprava náučných chodníkov a propagácia územia NP Muránska planina“.

Spracovala: Jana Šmídtová, Správa NP Muránska planina

Foto: J. Šmídtová