Sezónu na sysľovisku Biele vody ukončíme jeho upratovaním. Pridáš sa?

Dňa 23.9.2022 (piatok) od 9:00 hod. sa na sysľovisku Biele vody pri Muráni bude upratovať. Upratať netreba po sysľoch, ktoré tu našli svoj domov, či po somárikoch, ktoré lokalitu spásajú, ale práve po nás ľuďoch. Aj tento rok sysľovisko navštívili tisícky návštevníkov. A takmer všade, kde dochádza ku koncentrácii ľudí, ostávajú v prírode neželané pobytové znaky – odpad. Preto sa spojili aktívni ľudia z viacerých miestnych združení, organizácií a podnikatelia v cestovnom ruchu a v piatok 23.9. sa spoločne pustíme do vyzbierania odpadu z okolia sysľoviska.

Chceš sa zapojiť?

Ak sa chceš pridať, príď o 9:00 na sysľovisko Biele vody. Všetko potrebné k upratovania zabezpečia organizátori, stačí prísť s dobrou náladou a chuťou pomôcť. Okrem okolia sysľoviska vyčistíme aj trasu Náučného chodníka na Muránsky hrad.

Pripájame sa k iniciatíve “Čisté Slovensko”

Podujatie sa koná v rámci iniciatívy Ministerstva životného prostredia SR “Čisté Slovensko”, ktorú podporuje minister životného prostredia Ján Budaj. Pripájame sa tak k ostatným národným parkom na Slovensku, v ktorých tak, ako u nás, budú v dňoch 23. a 24.9. prebiehať rôzne podujatia zamerané na vyčistenie našich najcennejších území.

Do podujatia sa v NP Muránska planina zapoja:

Správa NP Muránska planina, obec Muráň, OZ Srdcom k umeniu, OZ Naša Revúca, Živá planina, Kostol na hrane, ZUŠ Revúca, Sokoliarstvo Lukáš, Ravy, Penzión U sysľa, Zmrzlina Talát a SPACE –tu môžeš rásť. A ty, ak sa pridáš.

Spracovala: Jana Šmídtová, Správa NP Muránska planina